Hlavní stránka

Rekonstrukce cesty přes Hájov

01.08.2019, Ondřej Sýkora 

Dne 19. 8. 2019 bude zahájena rekonstrukce povrchu "hlavní cesty" přes Hájov od začátku obce u dálnice D48 až po hájovský rybník. Rekonstrukce bude probíhat po polovinách, pro osobní dopravu bude zajištěn kyvadlový provoz v celé trase, pro nákladní a autobusovou dopravu bude průjezdná pouze část od hájovského rybníka po kulturní dům (možná bude prodlouženo až po zastávku u Matulů - bude upřesněno).

Hlavní část rekonstrukce a tím i hlavní dopravní omezení skončí dle harmonogramu 21.9., kdy od 19.9. do 21.9. bude probíhat pokládka asfaltu v celé šíři komunikace najednou. S tím bude spojena celková uzavírka celé komunikace pro veškerou dopravu. Zástupci firmy EUROVIA přislíbili, že se budou snažit rozdělit pokládku, a tedy i uzavírku, na 2 etapy: Rybník - hospoda a hospoda - D48.

V průběhu rekonstrukce dojde k odfrézování stávajícího povrchu a v některých místech k sanaci podkladních vrstev. Výjezdy z místních cest a od většiny domů budou průjezdné po celou dobu rekonstrukce. Výjezdy zasažené sanací podkladu (výkop do hloubky 75 cm) by měly být krátkodobě nedostupné, dle informace od zástupců firmy EUROVIA v délce 1-2 dny. S majiteli takto zasažených nemovitostí bude osobně jednáno přimo od zástupců firmy EUROVIA.

Náhradní autobusová doprava bude zajištěna, její podoba bude ještě upřesněna.

Tyto informace jsou předběžné a ještě může dojít k jejich změně.

Pro bližší informace nebo s dotazy se obracejte na mě (tel. 602 739 109)

 

Ondřej Sýkora

Vstup do administrace